Obrana proti černé magii

Vítej na hodině Obrany proti černé magii. Zde se můžrš naučit různá soubojnická a ochraná kouzla. Tak na co čekáš, honem do učení! Nejdříve si pečlivě nastuduj ůtočná a obraná kouzla. Odhal tajemství souboje a když budeš mít dobré výsledky tak se možná dostaneš do soubojnického klubu!

 

Existuje spousty druhů soubojů a tady uvivíte boj kdy Minerva McGonagallová použije kouzlo Ignis Scintilla a Severus Snape na zmražení ohnivích střel kouzlo Glacius. Nakonec Snape se vjedomím že by za každou cenu nezvítězil jako zbabělec uteče.

Dále uvidíte klasický soudoj Molly Weaslyová vs Bellatrix Lastrengeová kdy se kletba vyšle a pak odrazí (zničí, vyruší). Nakonec Molly doslova zničí Bellatrix když skombinuje Levicorpus a Petrificu Totalus a pak zničí kouzlem Reducto.

Prori Incantatem vznikne když se sesterské hůlky spojí tak se toto kouzlo obrátí na hůlku které se míň daří a odhalí předešlá kouzla která byla hůlkou provedena.

Tady můžete vidět už ne Priori Incantatem protože hůlka kterou Harry vzal Dracu Malfoyivi rozhodně není sesterskou hůlkou Bezové hůlky která nepatří vy víte komu ale Dracu Malfoyoivi protože na astronomické věži Brumbála odzbrojil on a ne vy víte kdo a proto vy víte koho zničí (zabije) zrada Bezové hůlky.

Tady můžete vidět Brumbála s Bezovou hůlkou proti vy víte komu. Brumbál po spojení použije kletbu Regunteaqua aby vytvořil obrovskou kouli a vy víte koho tam uvěznil a úplně na konci Brumbál použije obrané kouzlo Fianto Duri aby ochránil Harryho před ostrými střepy.

Ochraná kouzla

Fianto duri

Vytvoří Ochraný štít a lze s ním pohybovat. Podobné kouzlu Protego.

 

Protego (maxima)

Vytvoří jakousi ochranou bariéru okolo toho kdo kouzlo použije. Ubráni se úplně všem kouzlům a kletbám kromě třech kleteb které se nepromijejí.

 

Protego Totalum

Vytvoří jakési silové pole nebo ochranou stěnu. Nelze jen pronést zaklínadlo ale musí se alespoń mávnout hůlkou aby se mohlo kouzlo uskutečnit.

 

Cave Inimucum

Ochrané kouzlo které používali profesoři na vytvoření ochraného štítu kolem Bradavic. Lze použít i variantu Repello Inimicum.

 

Repello Mudletum

Ochrané kouzlo které udržuje mudly od místa, které bylo tímto kouzlem zabezbečeno.

 

Slavio Hexia

Podobné kouzlu Protego Totalum ale o dost silnější.

 

Relashio

Ochrané kouzlo které dokáže i uvolnit z pout.

Takto se tvoří ochraná bariéra.