Bylinkářství

Vítej na hodině Bylinkářství. Tady se můžeš spoustu dozvědět o bylinkách a až je budeš všechny znát, tak si můžeš umýchat lektvar.

Mandragora

Mandragora je něco mezi bylinkou a lidskou bytostí. Mandragora má na hlavě dlouhé listy (šlahouny) a pak normální, zelené malá tělo a místo rukou a nohou má kořeny. Její listy se dají rozdrtit a tak vznikne taková "šťáva" které se říká Zeleň Mandragory. I listy se dají použít při mýchání lektvarů. Její křik je omračující.

                                                                                  

Bezoár

Bezoár jsou takové docela malá količky které "dvakrát" nevoní. Používají se na protijedy. Bezoár najdete na temných a tmavích místech jako například v zapovězeném lese. S Bezoárem si není nutno zahrávat protože stačí a jeden kus více než mělo být a lektvar můžete začít dělat znovu.

      

 

Šalamounek

Šalamounek je považován za královskou květinu. Jeho okvětní lístky dokázali vyléčit i krále a to chamtivého krále. Šalamounek se napoužívá ale jeho okvětní lístky a někdy i pyl, ty dokáží vyléčit jen člověka s čistou duší. Jeho lístky se používají hlavně na léčivé odvary (čaj). Také známí jako "Oměj Šalamounek".

 

Mordovník

Mordovník je podobný Šalamounkovi (jen na vzhled), jenže jeho pyl má i smrtící účinky takže se nesmíte spléct Mordovník se Šalamounkem jinak by to mělo katastrofické účinky. Používají jen jeho pyl a to na jedy. Roste v zapovězeném lese.

 

Asfodel

Asfodel je velmi vzácná květina a používá se většinou na odvary (čaje nebo nápoje). Vyskytuje se na loukách. Jeho kořen se dá rozdrtit.

 

Speling

Speling je velmi podobní konopí a užívá se na léky. Většinou roste u vody. Vypadá jako malý keř nebo křoví.

 

Pelyněk

Pelyněk má žlutou barvu a používá se většinou na jedy (odvar živoucí smrti...).

 

Žaberník

Žaberník se používá na lektvar týkající se vody, ovšem jeho pozřití neprojeví žádné vedlejší účinky. Když se pozře, tak dotyčnému narostou na nohou ploutve, na prsteh blány a na krku žábry. Má zelenou barvu a je veliký jako dlaň (bez prstů).